© 2017 - 2018 by Toruński Instytut Fajki. Proudly created with Wix.com.       Odwiedziło nas tylu fajczarzy:

  • Facebook Social Icon

Nowości

16. lutego 2019 r.

Druga fajeczka klubowa trafiła już w ręce toruńskich fajczarzy. Ponownie o wykonanie fajki TIF poprosiliśmy Henryka i Mateusza Worobiec. Jak prezentuje się nasz najnowszy nabytek? Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma zdjęciami i krótkim opisem na naszej stronie

24. listopada 2018 r.

IV Bydgoskie Spotkania Fajkowe za nami, a co za tym idzie, również podsumowanie tegorocznego Grand Prix Fajczarzy Polskich. Impreza w stylu Country, ludzie z fajkami w zębach, dwójka Indian i mnóstwo pozytywnej energii. Więcej informacji i zdjęć z sobotniej imprezy dostępne już na naszej stronie! 

20. maja 2018 r.

Mistrzostwa Polski w Wolnym Paleniu Fajki za nami. Impreza odbyła się 12. maja 2018 roku w Centrum Rekreacji "U Stolema" w Ostrzycach. Gospodarze Mistrzostw, Kaszubski Klub Kolekcjonerów Fajek z Somonina pod batutą Prezydenta KKKF Mariana Kowalewskiego dopięli imprezę na ostatni guzik stawiając poprzeczkę bardzo wysoko. Kolejne Mistrzostwa dopiero w 2020 roku, pozostaje nam żyć do tego czasu wspomnieniami minionej imprezy... a relacja z kaszubskiej imprezy pojawiła się już na naszej stronie! 

13. stycznia 2018 r.

W sobotę, 13. stycznia rozpoczęliśmy sezon fajczarski pierwszą tegoroczną imprezą - I Warszawski Festiwal Fajki i Cygara odbył się na warszawskim Służewcu. Nie zabrakło fajczarzy, fajkarzy i aficjonados z całej Polski. Moc atrakcji i zapewnienia o kolejnych edycjach Festiwalu wprawiają nas w doskonały, pełen optymizmu nastrój! 

Relacja z wydarzenia dostępna już na naszej stronie

14. grudnia 2017 r.

  Rok 2017 zbliża się powoli ku końcowi, w ostatni weekend listopada odbyły się ostatnie zawody w bieżącym sezonie... Poza na podsumowanie działalności Toruńskiego Instytutu Fajki! 

  Krótkie sprawozdanie i podsumowanie dostępne jest już na naszej stronie

21. grudnia 2017 r.

Dotarły! Już są! Odebraliśmy wczoraj przesyłkę z Pracowni Fajek Henryka Worobca, w której nadeszły nasze pierwsze fajki klubowe wykonane z okazji pierwszych urodzin Toruńskiego Instytutu Fajki! Zapraszamy do przeczytania krótkiego felietonu na naszej stronie

24. września 2017 r.

  Najlepsze życzenia dla Klubu Kolekcjonerów Fajek Poznań, który w tym roku obchodzi jubileusz 40-to lecia działalności, bęc tym samym najstarszym klubem fajki w Polsce. Życzymy kolejnych okazji do świętowania!

   Relacja z tegorocznego, jubileuszowego spotkania w Novotelu Poznań znajduje się już na naszej stronie! Zapraszamy do lektury. 

27. czerwca 2017 r.

  Tegoroczne Święto Fajki w Przemyślu dobiegło końca! Zapaliliśmy łącznie w trzech konkursach, przeszliśmy miastem w wielkiej, fajowej paradzie, zwiedziliśmy muzea i podziemia katedry łacińskiej, a na koniec przeszliśmy się po Bieszczadach!

Na naszej stronie dostępna jest już fotorelacja z wyjazdu. Więcej zdjęć znajdziecie na profilu facebook!

30. maja 2017 r.

  Czerwcowe spotkanie Toruńskiego Instytutu Fajki odbędzie się w drugi czwartek miesiąca, 8. czerwca od godziny 19.00 w Pubie Czarny Tulipan. Pogoda dopisuje, czas ruszać na badania archeologiczne w teren! Z tego powodu przyśpieszamy czerwcowe palenie. 

3. maja 2017 r.

  Ruszamy z kolejną nowością na naszej stronie. Zapraszamy do działu Naszym Zdaniem... i zapoznania się z pierwszym wywiadem z cyklu "Rozmowy z fajką w zębach". Zaczynamy od rozmowy z Piotrem Niewińskim na tematy palące i jak myślimy - istotne dla wszystkich miłośników dobrych, importowanych blendów.

28. lutego 2017 r.

  W sobotę, 25. lutego w Gdańsku odbyły się Ogólnopolskie Obchody Międzynarodowego Dnia Fajczarzy połączone z IX Konferencją i Zawodami Wolnego Palenia Fajki.  

Zapraszamy do zapoznania się z pełniejszą relacją

Foto: Mirosław Jurgielewicz - Kalumet.pl

14. stycznia 2017

   Dwóch reprezentantów Toruńskiego Instytutu Fajki wzięło udział w II Europejskich Zawodach Wolnego Palenia Fajki "Galician Pipe" we Lwowie. 

W konsorcjum z Łódzkim Klubem Smakoszy Fajki zajęliśmy 5 pozycję w klasyfikacji drużynowej z wynikiem łącznym blisko 3 godzin. 
W klasyfikacji indywidualnej: 
Prezydent Toruńskiego Instytutu Fajki, Sebastian Nowak - V miejsce z wynikiem 1 h 16 min 27 sek.
Sekretarz Toruńskiego Instytutu Fajki, Jan Wiejacki - XVII miejsce z wynikiem 50 min 54 sek. 
Ojciec Chrzestny Toruńskiego Instytutu Fajki, Prezydent Łódzkiego Klubu Smakoszy Fajki, Tomasz Stefaniak - XVIII miejsce z wynikiem 50 min 31 sek.
  Dziękujemy serdecznie za gościnę Lwowskiemu Klubowi Fajki, z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenia! 

Photo by Львівський клуб шанувальників люльки.

1. stycznia 2017

   Toruński Instytut Fajki rozpoczął oficjalnie swoją działalność. Dzień dzisiejszy jest podwójną okazją, dla tego też składamy Najserdeczniejsze Życzenia Noworoczne, obfitego i aromatycznego dymu oraz satysfakcjonujących wyników w codziennym i okazjonalnym pykaniu fajki. 

  Jednocześnie zapraszamy na pierwsze spotkanie klubowe, które odbędzie się 19. stycznia w Pubie Czarny Tulipan. Więcej informacji w zakładce Spotkania

16. grudnia 2016 r.

 W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste spotkanie założycielskie, w trakcie którego Członkowie Założyciele złożyli swe podpisy sygnując tym samym Statut i Akt Erekcyjny Toruńskiego Instytutu Fajki. W myśl postanowień aktu Klub rozpocznie działalność w Nowy Rok, 1. stycznia 2017 roku. 

   W trakcie spotkania założycielskiego wybrano Członków Zarządu Toruńskiego Instytutu Fajki na kadencję 2017-2018.

Funkcje objęli:  

Sebastian Nowak - Prezydent Toruńskiego Instytutu Fajki, 

Jan Wiejacki - Sekretarz Toruńskiego Instytutu Fajki, 

Michał Białecki - Skarbnik Toruńskiego Instytutu Fajki. 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now