© 2017 - 2018 by Toruński Instytut Fajki. Proudly created with Wix.com.       Odwiedziło nas tylu fajczarzy:

  • Facebook Social Icon

February 16, 2019

December 14, 2017

September 24, 2017

Please reload

Ostatnie posty

Fajki klubowe TIF 2019!

February 16, 2019

1/6
Please reload

Wyróżnione posty

XX Fajkowy Puchar Poznania

September 24, 2017

   W sobotę, 23. września, w poznańskim Novotelu odbył się XX Fajkowy Puchar Poznania połączony z obchodami jubileuszu 40-to lecia Klubu Kolekcjonerów Fajek Poznań! Przy tak zacnej okazji nie zabrakło fajczarzy z całej Polski, oraz licznych atrakcji, jakie gospodarz imprezy, KKF Poznań, zafundował uczestnikom spotkania. 

   W sali bankietowej zgromadzono masę pamiątek związanych z początkami i funkcjonowaniem Klubu Kolekcjonerów Fajek Poznań. Goście mieli okazję zapoznać się z najstarszymi, wspaniale zdobionymi kronikami klubu, zawierającymi ogromną ilość wspomnień, wycinków prasowych, zdjęć i odręcznych rysunków. Na posterach rozstawionych pod ścianami zaprezentowano też zbiór fotografii zebranych pod hasłem "Czterdzieści lat minęło jak jeden dzień...". W międzyczasie bystre oczy uczestników mogły już wyłowić nagrody, w tym puchary i medale, jakie przewidziano dla zwycięzców zmagań turniejowych. Za namową Prezydent Henryk Rogalski zgodził się uchylić rąbek tajemnicy i na długo przed pierwszym sygnałem do rozdrabniania tytoniu zaprezentował mi nagrodę główną zawodów. Fajkę wrzoścową z wkładką z pianki morskiej produkcji Design Berlin. 

 

   W trakcie rejestracji i oczekiwania na oficjalne rozpoczęcie imprezy fajczarze mogli podziwiać i zaopatrzyć się w fajki produkcji Michała Pawlaka, a także korzystać z dobrodziejstw stoisk Fajkowo.pl oraz Gdańskiego Salonu Fajki Tabak. Niezastąpieni przyjaciele naszego ruchu fajkowego, Piotr Niewiński i Piotr Jakubowski, tradycyjnie wystawili na swych stoiskach fajki rozmaitych, światowych wytwórców, akcesoria fajkowe oraz tytoń. Na obu stanowiskach pojawiły się fajkowe ciekawostki. Fajkowo.pl przygotowało serię fajek wrzoścowych zaprojektowanych według pomysłu Piotra Niewińskiego, wykonanych przez najlepszego polskiego fajkarza (którego z naszych mistrzów? Tego Piotr tajemniczo postanowił nie zdradzać!), a charakteryzujących się krzykliwym, przyciągającym oko kolorem zielonym. Na stoisku Gdańskiego Salonu Fajki zaprezentowano nową linię fajek DB z wymiennymi główkami w różnych wariantach. Dla gości, którzy (wstępnie) nasycili się asortymentem fajkowym, organizatorzy przygotowali poczęstunek z wyborem łakoci i napojów. 

 

   Oficjalne rozpoczęcie imprezy nastąpiło kilka minut po godzinie 13. Prezydent RPKF Henryk Rogalski oraz Prezydent KKF Poznań Zbigniew Liebert wręczyli nagrodę dla fajczarza roku 2016, Grzegorza Kubiaka, Prezydenta Bydgoskiego Bractwa Fajkowego. Podziękowania za dotychczasową działalność trafiły również do Prezydenta Henryka Rogalskiego. 

   Tak zacnego jubileuszu nie sposób świętować bez refleksji nad minionymi czterdziestoma latami funkcjonowania Klubu Kolekcjonerów Fajek Poznań. Obszerne streszczenie wydarzeń, opatrzone licznymi anegdotami, przygotował i wygłosił Bogdan Walkiewicz. 

 

   Zawodnicy otrzymali pakiety startowe, a w nich fajki wrzoścowe produkcji Design Berlin, dwa kołeczki drewniane, w tym jeden nieokorowany od DB oraz prosty, bukowy kołeczek od Mr Bróg, pudełko z dwoma zapałkami oraz torebeczkę z tytoniem Coffee Caramel produkcji Gawitha Hoggartha. Już chyba tradycyjnie tytoń turniejowy dostarczył sklep Fajkowo.pl. 

   Funkcję sędziów w trakcie turnieju fajkowego pełnili Prezydent RPKF Henryk Rogalski oraz Monika Kubiak z Bydgoskiego Bractwa Fajkowego.