© 2017 - 2018 by Toruński Instytut Fajki. Proudly created with Wix.com.       Odwiedziło nas tylu fajczarzy:

  • Facebook Social Icon

February 16, 2019

December 14, 2017

September 24, 2017

Please reload

Ostatnie posty

Fajki klubowe TIF 2019!

February 16, 2019

1/6
Please reload

Wyróżnione posty

II Europejskie Zawody Fajkowe "Galicyjska Fajka" we Lwowie

January 25, 2017

     14. stycznia w klubie Split we Lwowie odbyły się II Europejskie Zawody w wolnym paleniu fajki "Galicyjska Fajka", w których udział wzięło 39 zawodników z 10 europejskich Klubów Fajkowych. Uznaliśmy, że nie mogło zabraknąć tam również nas! 

       Do wyjazdu podeszliśmy w sposób turystyczny. Wyruszyliśmy z Torunia już w czwartek, 12. stycznia, by po kilkuset kilometrach i niedługim przystanku na granicy RP z Ukrainą w Hrebenne znaleźć się we Lwowie. Po pokonaniu ponurych rubieży Rawy Ruskiej, zmagając się z ukraińskim śniegiem, dotarliśmy do Lwowa. Wczesna godzina i stosunkowo ładna pogoda zachęcały do szybkiego zwiedzania lwowskiej starówki oraz skorzystania z dobrodziejstw ulicznych kramów widocznych wówczas niemalże na każdym kroku.

    Wieczorem skorzystaliśmy z zaproszenia Lwowskiego Klubu Fajki i udaliśmy się na spotkanie integracyjne wraz z rozgrzewką przed zawodami, do klubu Rafinad. Mieliśmy okazję skorzystać z ukraińskiej gościnności i poznać lwowskich smakoszy tytoniowego dymu. 

      Sobota zdominowana została wydarzeniami związanymi z II Europejskimi Zawodami w wolnym paleniu fajki. Po rejestracji naszych reprezentantów zapoznaliśmy się z ofertą wystawców. Sebastian i Janek skorzystali z dobrodziejstw stoiska pana Zenona Palczewskiego, lwowskiego wytwórcy fajek, nabywając dwa małe arcydziełka. 

 

    Napięcie w oczekiwaniu na przyjazd fajek startowych złagodziliśmy opaleniem nowo zakupionych fajeczek tytoniem Savinelli English Mixture z delikatnym aromatem latakii. 

Chwilę później siedzieliśmy już przy stanowisku tworząc przy stoliku aromatyczną aurę cygarkami Toscanello które zaproponował nam ojciec chrzestny Toruńskiego Instytutu Fajki, Prezydent Łódzkiego Klubu Smakoszy Fajki, Tomasz Stefaniak. 

 

    I wystartowali. Tytoń turniejowy okazał się mocny i aromatyczny, a fajeczki zapewnione przez Zbyszka Bednarczyka wdzięczne w paleniu. Po rozdrobnieniu tytoniu i udanym rozpaleniu rozpoczęły się konkury. Przyjazna atmosfera i doborowe towarzystwo sprawiły, że czas szybko mijał. Ledwie spostrzegliśmy gdy minęła rycząca czterdziestka, a od naszego stołu wstała ledwie jedna osoba. Kolejne minuty zebrały jednak swe żniwo, a po wybiciu 51 minuty w zawodach pozostał ostatni z Polaków, Sebastian Nowak, Prezydent Toruńskiego Instytutu Fajki.