© 2017 - 2018 by Toruński Instytut Fajki. Proudly created with Wix.com.       Odwiedziło nas tylu fajczarzy:

  • Facebook Social Icon

February 16, 2019

December 14, 2017

September 24, 2017

Please reload

Ostatnie posty

Fajki klubowe TIF 2019!

February 16, 2019

1/6
Please reload

Wyróżnione posty

II Spotkanie Klubowe, czyli preludium do MDF2017...

February 17, 2017

   II Spotkanie Klubowe potraktowaliśmy jako małą rozgrzewkę przed poniedziałkowym Międzynarodowym Dniem Fajczarzy. I tym razem w Czarnym Tulipanie zapachniało mieszankami tytoni, a sami umililiśmy sobie wieczór ćmieniem fajek i partyjką Kart Dżentelmenów... 

 

   Tym razem w repertuarze palenia znalazły się następujące mieszanki: Peterson: Sherlock Holmes, Solani: Tropical Mango Flake, Timm: No Name, Peterson: Aran, Savinelli: English Mixture z delikatną nutką Latakii, Robert McConnell: Black Parrot oraz Planta Tabak: Pergamon.

Poza tytoniami fajkowymi, znalazły się też dwie bliskowschodnie melasy tytoniowe do fajki wodnej, których nazw nie przytoczymy ze względów translatorskich...

Zróżnicowanie pozwoliło każdemu na dobór tytoniu odpowiadającego w najwyższym stopniu potrzebie dnia, a mieszanka aromatów wypełniła salę dla palących po brzegi. Jeśli wierzyć słowom pracowników lokalu, dni spotkań klubowych są tymi, w których najprzyjemniej przebywać wśród palaczy odwiedzających Czarny Tulipan. Dziękujemy i obiecujemy więcej! 

   Zróżnicowana paleta tytoni stanowi też doskonałą okazję do zbierania opinii w postaci opracowanych kwestionariuszy, co stało się nieodłącznym znakiem naszych spotkań. Zatroskana, zamyślona twarz palacza szukającego właściwych słów na określenie aromatów wyczuwalnych w blendzie? Odgłos cichego skrobania długopisu po papierze? Mnogie pykanie w poszukiwaniu odpowiedzi na określenie intensywności dymu w trakcie palenia? Tak! To my!

 

   Pewnym urozmaiceniem była zaproponowana przez kolegę Rafała Narghila wypełniona mieszanką tytoniową rodem z Maroka. Po mozolnym rozpalaniu węgielków osiągnął temperaturę wystarczającą do podgrzania melasy i uzyskania mlecznego, gęstego dymu o aromacie anyżu i lukrecji. Po pewnym czasie do tytoniu anyżowego Rafał dorzucił nieco melasy jabłkowej. Niedawna podróż do Maroka zaowocowała zaczerpnięciem tubylczych praktyk, np. dorzucania na węgielki kruszonych minerałów, które w pewien sposób wpływają na aromat i właściwości dymu. 

 

   Miłym towarzyszem fajek, blendów i napojów wyskokowych okazała się talia Kart Dżentelmenów, wypełniona treściami dżentelmeńskimi jedynie z nazwy! Prostokątne tekturki zawierają zdecydowanie wysublimowany czarny humor, który w połączeniu z fantazją graczy (a wierzcie, nasze możliwości są bardzo szerokie!) przeradza się w mieszaninę grozy, absurdu i jednoznacznych podtekstów...  Sukces pierwszej rozgrywki napełnił co poniektórych tak wielkim entuzjazmem, że kwestią czasu wydaje się być stworzenie talii o tematyce fajczarskiej... 

 

   Spotkanie było też okazją do przetestowania nowinek. Światło dzienne (wieczorne... lampkowe, ale jakże nastrojowe) ujrzały po raz pierwszy skórzane leżaczki dla fajek, ręcznie wykonane i zdobione przez Prezydenta TIF, Sebastiana. Testy w boju napawają optymizmem. Każda fajeczka przyniesiona na spotkanie, niezależnie od budowy i rozmiaru, mogła znaleźć w nich oparcie.

 

   Dziękujemy wszystkim współbiesiadnikom i entuzjastom aromatycznego fajkowego dymu. Kolejne spotkanie odbędzie się planowo w trzeci czwartek marca, a bieżące informacje podamy z wyprzedzeniem na stronie i Facebooku. Zapraszamy do wspólnego palenia, wystarczą chęci i fajeczka, a sprawy same dalej się toczą!  

Przypominamy też, że w poniedziałek, 20. lutego przypada Międzynarodowy Dzień Fajczarzy. My zapalimy... a ty?

 

DSC_0515