© 2017 - 2018 by Toruński Instytut Fajki. Proudly created with Wix.com.       Odwiedziło nas tylu fajczarzy:

  • Facebook Social Icon

February 16, 2019

December 14, 2017

September 24, 2017

Please reload

Ostatnie posty

Fajki klubowe TIF 2019!

February 16, 2019

1/6
Please reload

Wyróżnione posty

Międzynarodowy Dzień Fajczarzy - Integracja Koneserów w Gdańsku!

February 28, 2017

W sobotę, 25. lutego odbyły się zawody w wolnym paleniu fajki połączone z IX Konferencją zorganizowaną w ramach obchodów kolejnego Międzynarodowego Dnia Fajczarzy w Gdańsku. Nie mogliśmy odmówić sobie przyjemności wycieczki do Trójmiasta i wspólnego zapalenia fajki w zacnym gronie współentuzjastów. W tym dniu Gdańsk odwiedziło wielu fajczarzy z całej Polski! 

 

Tradycyjnie IX Konferencja z okazji Międzynarodowego Dnia Fajczarza odbyła się w Villi Eva w Gdańsku. Zawody fajkowe okraszono ciekawymi prelekcjami, a czas wolny umilił zespół Jazzowy Roberta Jakubca. Uczestnicy spotkania mieli również okazję podziwiać tradycyjne tabakiery wykonane z rogu oraz kolekcję fajek glinianych, w której najstarsze egzemplarze datuje się na XVI wiek. 

 

 

Spotkanie w Gdańsku było też doskonałą okazję do poczynienia tytoniowych i fajkowych zakupów. Swoje wyroby prezentował Mr Bróg, a Fajkowo.pl oraz Tabak zapewnili szeroki asortyment tytoniu i fajek światowych producentów. 

 

W zawodach udział wzięło 43 fajczarzy, fajki turniejowe dostarczył Zbyszek Bednarczyk, zaś tytoń przyjechał z Białegostoku. Po sygnale sędziego uczestnicy rozpoczęli walkę z czasem i Glengarry Flake'm od Gawitha Hoggartha. Słodkawa Virginia okazała się bardzo wdzięcznym tytoniem, który sprawiał przyjemność każdym buszkiem. Flake pozwolił się dość łatwo pokruszyć i odpalić. Już po kilku minutach obszerna sala bankietowa wypełniła się kłębami aromatycznego dymu o silnym aromacie tytoniowym Virginii z przebijającą się słodkawą nutą miodu i owoców. 

Flake postanowił być i tym razem kapryśny. Ryczących czterdziestek dotrwała mniej niż połowa uczestników. Najczęstszymi przypadłościami na jakie narzekali fajczarze było zaczopowanie w kominku fajki i nagłe zalanie żaru kondensatem. Niemniej palenie sprawiło dużą przyjemność, co orzekliśmy chyba jednogłośnie. W kuluarach uznaliśmy, że tytonie od Gawitha Hoggartha można palić w ciemno. Trudno wśród nich trafić jakiś mniej atrakcyjny. 

 

Zwycięzcą turnieju okazał się Krzysztof Kozłowski z Konińskiego Klubu Fajki. Drugie miejsce przypadło Zenonowi Dombrowskiemu z Somonina, zaś trzecie - Prezydentowi RPKF Henrykowi Rogalskiemu. Członkowie TIF zajęli kolejno:

Sebastian Nowak - miejsce 16. z wynikiem 41 min 44 sek. 

Jan Wiejacki - miejsce 25. z wynikiem 31 min 16 sek. 

Magdalena Majorek - miejsce 39 z wynikiem 18 min 23 sek.

Po oficjalnym zakończeniu zawodów i wygaszeniu ostatniej fajki rozpoczęły się żywe dyskusje, degustacja win, zaś wieczór zwieńczono nagrodzeniem laureatów pamiątkowymi dyplomami i torbami rozmaitości.