© 2017 - 2018 by Toruński Instytut Fajki. Proudly created with Wix.com.       Odwiedziło nas tylu fajczarzy:

  • Facebook Social Icon

February 16, 2019

December 14, 2017

September 24, 2017

Please reload

Ostatnie posty

Fajki klubowe TIF 2019!

February 16, 2019

1/6
Please reload

Wyróżnione posty

I urodziny i I Toruńska Dwugramówka

January 7, 2018

   1. stycznia minął pierwszy roczek działalności Toruńskiego Instytutu Fajki. W związku z rocznicą, pierwsze noworoczne spotkanie klubowe odbyło się 5. stycznia. Jak zawsze Pub Czarny Tulipan ugościł nas w swych progach. Były fajki, był tytoń, był też tort i pierwszy wewnętrzny konkurs wolnego palenia fajki w fajkach klubowych wykonanych przez Henryka Worobca!

  Spotkanie urodzinowe rozpoczęliśmy od wewnętrznych zawodów w wolnym paleniu fajki, które przez wzgląd na ilość palonego tytoniu nazwaliśmy I Toruńską Dwugramówką. W trakcie konkursu zastosowano uproszczone zasady palenia CIPC. Fajkę konkursową stanowiła fajka klubowa przygotowana przez mistrza Henryka Worobca z okazji pierwszych urodzin klubu. Tytoniem konkursowym był Gawith Hoggarth Kentucky Nougat.

   Każdy z uczestników otrzymał kartę startową, czystą kartkę, dwie sztuki zapałek w pudełku oraz odważone 2 gramy tytoniu. Przez wzgląd na charakter zawodów zdecydowano się zrezygnować z wyznaczania funkcji sędziego, dzięki czemu wszyscy członkowie Toruńskiego Instytutu Fajki mogli wziąć swobodnie udział w koleżeńskiej rywalizacji. 

 

   Po sygnale wystartowało odliczanie pięciu minut na przygotowanie tytoniu i fajki do palenia. Zawodnicy zmierzyli się z lekko oleistym, dość drobno ciętym tytoniem wzorowo. Po krótkiej przerwie wystartował właściwy pomiar czasu i pierwsza minuta przeznaczona na odpalenie fajek. 

     Tytoń zebrał dość szybko swoje żniwo. Pierwsza zawodniczka zakończyła palenie po 2 min i 25 sek od startu. Na ostatniego z palących przyszło czekać równo 43 min. 

 

Lista rankingowa I Toruńskiej Dwugramówki: 

 

               1. miejsce : Sebastian Nowak, 43 min 00 sek

               2. miejsce : Jan Wiejacki, 38 min 28 sek

               3. miejsce : Jakub Michalik, 34 min 12 sek

               4. miejsce : Marcin Nowak, 22 min 43 sek

               5. miejsce : Maciej Kaniewski, 18 min 45 sek

               6. miejsce : Michał Białecki, 18 min 15 sek

               7. miejsce : Martyna Wiejacka, 3 min 21 sek

               8. miejsce : Magdalena Majorek, 2 min 25 sek

 

   Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, wszyscy uczestnicy przygotowali nagrody niespodzianki, które rozlosowano w kolejności zajmowanych pozycji. Uczestnicy otrzymali też pamiątkowe dyplomy, a Magdalena plasująca się na 8 miejscu, dodatkowo tradycyjny słoik z zapałkami.

   Po rozegranym turnieju nadszedł czas na tort i mniej oficjalną część spotkania...