© 2017 - 2018 by Toruński Instytut Fajki. Proudly created with Wix.com.       Odwiedziło nas tylu fajczarzy:

  • Facebook Social Icon

February 16, 2019

December 14, 2017

September 24, 2017

Please reload

Ostatnie posty

Fajki klubowe TIF 2019!

February 16, 2019

1/6
Please reload

Wyróżnione posty

I Warszawski Festiwal Fajki i Cygara

January 14, 2018

   Za nami pierwsza impreza fajkowa z kalendarium na 2018 rok. I Warszawski Festiwal Fajki i Cygara odbył się w minioną sobotę na Trybunie Honorowej Toru Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów nie zabrakło fajek, cygar, zacnych trunków i branżowej prasy, w tym wznowionego Konia Polskiego. Festiwal cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a w samym turnieju udział wzięło blisko 60 zawodników. Gratką dla uczestników była fajka turniejowa produkcji Stanwell, wyposażona w dwa srebrne ringi, po jednym na szyjce i ustniku. 

   Imprezy fajkowe stanowią doskonałą okazję do uzupełnienia kolekcji o kolejne egzemplarze... Warszawski Festiwal Fajki i Cygara przyciągnął na swe stoiska fajkarzy i wytwórców spieszących z fachową radą i oferujących wszelkie tytoniowe dobra. Wśród wystawców znaleźli się Mateusz Worobiec, Rafał Woźniak, Michał Pawlak, Piotr Jakubowski z Gdańskiego Salonu Fajki, a swoje kołeczki oferowali także Maciej Maciejewski i Roman Soley Kalinowski z Kalisko Ostrowskiego Klubu Fajki 2010. Przy barze zaopatrzyć się można było ponadto w cygara i tytonie oferowane przez TabakOnline. 

 

   Jedną z atrakcji towarzyszących turniejowi był wybór Miss Publiczności oraz Miss Festiwalu spośród fajek zgłoszonych do konkursu przez uczestników imprezy. Wszystkie zaklasyfikowane fajki wyeksponowano na specjalnie przygotowanej wystawce, a przybyli goście otrzymali karty do głosowania. 

 

   Jedną z atrakcji była "ustawka po warszawsku", a raczej pokaz Klubu Boksu Francuskiego SAVATE przygotowany w klimatycznych strojach rodem z ubiegłego wieku. Panowie koncertowo prali się w rękawicach i bez rękawic...

  Uczestnicy festiwalu zainteresowani trunkami znaleźli ukojenie na stoiskach wystawców alkoholowych, którzy prezentowali whisky w rozmaitych odsłonach. 

 

 

  Po oficjalnych przywitaniach i krótkiej, aczkolwiek treściwie przedstawionej historii polskich wyścigów konnych i samego obiektu, w którym cieszyliśmy się urokami tradycyjnego palenia, rozpoczęła się część turniejowa. Uczestników zaproszono do dwóch przytulnych sal. Niemal już tradycyjnie zasiedliśmy przy jednym stole z przyjaciółmi z Bydgoszczy, by po raz kolejny przełamać przecież niesłuszny przesąd o animozjach panujących pomiędzy Toruniem a Bydgoszczą... 

  Sędzia Główny zawodów, Prezydent RPKF Henryk Rogalski, ujarzmił rozentuzjazmowanych zawodników i powtórzył skrócone zasady turnieju. Sędziowie i organizatorzy rozdysponowali fajki turniejowe, urokliwe kołeczki przygotowane przez Michała Perczyńskiego, porcje mieszanki tytoniowej, a także zapałki i karty startowe. Po ostatnim hauście świeżego powietrza sędzia główny wydał sygnał rozpoczęcia pięciominutowego czasu na przygotowanie tytoniu i nabicie fajek.