© 2017 - 2018 by Toruński Instytut Fajki. Proudly created with Wix.com.       Odwiedziło nas tylu fajczarzy:

  • Facebook Social Icon

February 16, 2019

December 14, 2017

September 24, 2017

Please reload

Ostatnie posty

Fajki klubowe TIF 2019!

February 16, 2019

1/6
Please reload

Wyróżnione posty

IV Mistrzostwa AFA i Otwarte Mistrzostwa Poznania 2017

February 5, 2017

   Wczoraj, 04.02.br. odbyły się IV Mistrzostwa AFA połączone z Otwartymi Mistrzostwami Poznania. Fajczarstwo na czas Zawodów zeszło do podziemia... klimatycznego klubu Maszynownia przy poznańskim Starym Mieście. W zawodach wzięło udział dwóch reprezentantów Toruńskiego Instytutu Fajki - Prezydent Sebastian Nowak oraz Sekretarz Jan Wiejacki. 

   Lokal utrzymany w klimacie Steampunku stworzył doskonałą atmosferę dla zawodów fajkowych. Gęsty dym powolnie snuł się pod sklepieniem piwnic dodając jeszcze lepszego smaczku. Na Mistrzostwach nie zabrakło wystawców - hobbystów i rzemieślników prezentujących swoje wyroby. Uczestnicy mieli więc okazję uzupełnić swoje kolekcje o nowe i używane egzemplarze fajeczek rozmaitych pokrojów. Wśród wystawców znalazł się Michał Pawlak, Fajkarz ze Starego Miasta, prezentujący wyroby o wymyślnej stylistyce. 

   Zawodnicy otrzymali fajki startowe produkcji Mr Bróg, kołeczki oraz pakunki z tytoniem Kendal Flake od Gawitha Hoggartha. Jak zauważono przy naszym stoliku, każdy uczestnik prezentował odrębną technikę przygotowania akcesoriów i rozdrabniania Flake'a, co później przełożyło się na rezultaty...

Po wyznaczonych przez sędziego głównego 5 minutach na rozdrobnienie tytoniu i przygotowanie fajki czekaliśmy na sygnał startowy. 

 

 

34 osoby niemalże jednocześnie odpaliły zapałki, a kłęby dymu zasnuły Maszynownię dodając jej wspaniałego uroku. Złożona mieszanka aromatów jeszcze długo walczyła z klimatyzacją. Pierwszy zawodnicy zakończyli palenie jeszcze przed dziesiątą minutą. Ryczącej czterdziestki doczekało zaledwie czternastu uczestników. Pomimo ciekawej fajeczki startowej, tytoń okazał się dość wymagający i pokonał obu zawodników Instytutu w czasach kolejno 27 min 39 sek - Jan Wiejacki oraz 31 min 11 sek - Sebastian Nowak. 

   Całość rywalizacji przebiegała w niezwykle gentlemańskiej atmosferze fair play. 

     W klasyfikacji końcowej czołówka zwycięzców plasowała się następując: 

1. Damian Mucha z czasem 1 godzina 23 minuty i 15 sekund, 

2. Michał Perczyński z czasem 1 godzina 18 minut 26 sekund,

3. Roman Kalinowski z czasem 1 godzina 16 minut 31 sekund.

Daleko za nimi, na 22 miejscu uplasował się Sebastian Nowak, zaś Jan Wiejacki na 24 pozycji. Szczegółowe informacje z listą rankingową znajdują się na stronie RPKF.