© 2017 - 2018 by Toruński Instytut Fajki. Proudly created with Wix.com.       Odwiedziło nas tylu fajczarzy:

  • Facebook Social Icon

February 16, 2019

December 14, 2017

September 24, 2017

Please reload

Ostatnie posty

Fajki klubowe TIF 2019!

February 16, 2019

1/6
Please reload

Wyróżnione posty

II Puchar Polski Drużyn Klubowych w Koninie

April 2, 2017

 

  Wczoraj w Koninie odbył się II Puchar Polski Drużyn Klubowych połączony z X turniejem o Złotą Podkowę. Imprezę zorganizował Koniński Klub Fajki, a honorowy patronat nad wydarzeniem tradycyjnie objął Prezydent Miasta Konin. 

  Wczesna wiosna stanowi niestety gorący okres dla archeologów, co skutkowało niską frekwencją naszego Klubu. W Koninie zjawił się Prezydent TIF Sebastian Nowak uczestnicząc jedynie w klasyfikacji indywidualnej. 

   Konińska impreza i przewrotna data 1. kwietnia 2017 stanowi dla naszego Klubu dodatkową okazję do świętowania. Zmagania turniejowe poprzedziła Rada Prezydentów Klubów Fajki, w której po raz pierwszy zaszczyt uczestnictwa przypadł Prezydentowi Toruńskiego Instytutu Fajki. W trakcie obrad poruszono wniosek TIF o przystąpienie do Rady Polskich Klubów Fajki. Niniejszym mam zaszczyt ogłosić, że wniosek został przegłosowany poprzez aklamację. Rada postanowiła także w stosunku do naszego Klubu nie stosować rocznego okresu kandydackiego. Od wczoraj cieszymy się więc pełnoprawnym członkostwem. W tym miejscu chciałbym podziękować kolegom Prezydentom za tak duży kredyt zaufania. Jest to dla nas nieoceniony feedback i impuls do dalszego działania na rzecz naszego pięknego hobby, jakim jest fajczarstwo. 

   W restauracji Pod Platanem zebrało się wielu fajczarzy, fajkarzy i ludzi związanych z fajką. Uczestnicy turnieju mieli okazję podziwiać i nabyć wytwory Henryka Worobca, Michała Pawlaka, Rafała Woźniaka i Macieja Maciejewskiego. O zaopatrzenie tytoniowe zadbał partner strategiczny zawodów Fajkowo.pl z Piotrem Niewińskim i Adamem Szymulewskim na czele. 

   Zgromadzonym fajczarzom czas przed oficjalnym rozpoczęciem zawodów umilił zespół jazzowy z Konińskiej Szkoły Muzycznej. 

  Tuż przed startem konkurencji redaktor Kalumetu  Mirosław Jurgielewicz wręczył tytuł Fajczarza Roku 2016 i fajkę Kalumetu Maciejowi Maciejewskiemu, Prezydentowi Kalisko-Ostrowskiego Klubu Fajki 2010.  

 

 W klasyfikacji turniejowej zarejestrowało się 16 drużyn klubowych, natomiast w klasyfikacji indywidualnej 68 fajczarzy. Każdy uczestnik otrzymał fajkę produkcji mistrza Henryka Worobca, drewniany kołeczek, dwie zapałki w opakowaniu z draską, kartkę papieru oraz 3 gramy tytoniu Glenggary Flake od Gawith Hoggarth zapakowane w znaczony woreczek strunowy. Prezydium turnieju utworzyli Prezydent RPKF Henryk Rogalski, Prezydent Konińskiego Klubu Fajki - Jerzy M. Wilczkowiak oraz Prezydent Klubu Fajki Tabak - Gdańsk, Piotr Jakubowski. 

   Na znak sędziego głównego rozpoczęło się odliczanie pięciu minut na rozdrobnienie i przygotowanie tytoniu oraz umieszczenie go w główce fajki. Po krótkiej przerwie technicznej zarządzonej na wniosek uczestnika (pęcherz wszak nie sługa) rozpoczął się właściwy pomiar czasu, a 68 zawodników odpaliło swe fajki. Stosunkowo wilgotny tytoń pozwolił na uzyskanie gęstych obłoczków aromatycznego dymu. 

   Pierwszych gasnących odpukaliśmy jeszcze przed trzecią minutą zawodów. Ryczącej czterdziestki doczekało 45 zawodników. Tytoń, ten sam, który paliliśmy na Konferencji z okazji Międzynarodowego Dnia Fajczarza w Gdańsku, okazał się znów kapryśny, a wielu palących narzekało później na zaczopowanie w kominku fajki i dużą wilgoć w ustnikach. 

   Najlepszą drużyną turnieju, a tym samym Drużynowymi Mistrzami Polski zostali zawodnicy z Klubu Fajkowo-Cygarowego im. Sherlocka Holmesa z Warszawy. Drużyna zwyciężyła łącznym czasem palenia 3 najlepszych zawodników wynoszącym 3 godziny 46 minut i 54 sekundy. Kolejnym na podium był Pipe Club Wrocław z czasem 3 godziny 40 minut 06 sekund. Trzecie miejsce z czasem 3 godziny 27 minut 59 sekund przypadło drużynie Ariergardy Fajczarzy i Aficionados z Poznania. 

    W kategorii indywidualnej czołówka uplasowała się następująco: 

1. Mirosław Wawrzyniak - Klub Kolekcjonerów Fajek - Poznań - czas 1:44:13,

2. Patryk Czajkowski - Bydgoskie Bractwo Fajkowe - czas 1:43:46,

3. Daniel Sadowski - Ariergarda Fajczarzy i Aficionados - czas 1:35:47. 

  Zwycięzców nagrodzono pucharami, kolejno złotą, srebrną i brązową podkową oraz fajkami. 

   W zmaganiach turniejowych udział wzięło też sześć pań ujętych w klasyfikacji kobiet. Zdobywczynią złotego hufnala okazała się Elżbieta Berlińska z Konińskiego Klubu Fajki. Czas laureatki to 0:44:39. Srebrny hufnal przypadł Małgorzacie Tritt z Klubu Fajkowo Cygarowego Trafika Poznań (0:41:10), zaś brązowy hufnal otrzymała Danuta Kosowska z Kaszubskiego Klubu Kolekcjonerów Fajek - Somonino (0:31:30). 

   Sebastian Nowak z Toruńskiego Instytutu Fajki uplasował się na 29 pozycji w klasyfikacji ogólnej z czasem 0:49:44. 

 Wyniki wszystkich zawodników dostępne są pod adresem http://www.staragorzelnia.pl/kkf/.